פוסטים

מבחר מהמאמרים הקצרים שאני מפרסם בישראל היום ובפייסבוק. יהודה נוני הגאון מצייר.

כמה טוב לא להיות כמוהם

יש האומרים שבשבעה לאוקטובר הושפלנו. איזו אמירה משפילה. לא הושפלנו, אלא רוממנו. העובדה שנתפסנו ככה לא מוכנים, ועשו בנו מעשים שלא עושים בבני אדם ולא בבעלי חיים ואפילו לא בדוממים, אין בה כדי להשפילנו ולו כמלוא נימה. להפך.
להמשך קריאה »

הנצחה

שמעתי רעיון חזק, ואני משתף אתכם בו. בשדה הקטל של המסיבה בשדות רעים נותרו מאות מכוניות שרופות. מה נעשה בהן? הבנתי שעל פי פסיקתו של הרב יעקב רוז'ה, הסמכות העליונה בענייני קבורה בישראל, מכוניות שיש בהן שרידי אדם שלא ניתן להגיע אליהם צריכות להיקבר, כמו אנשים. לא מתווכח עם ההלכה. ובכל זאת, יש עוד כלי רכב רבים של המבלים שעומדים עדיין בשדה מפויחים, עדות אחרונה למה שקרה שם.
להמשך קריאה »

ילדים

השבוע צוין יום הילד הבינלאומי. הלב הולך ישר לילדים שלנו בעזה, החטופים, שאיננו יודעים מה עלה בגורלם, עם מי הם נמצאים, מי מטפל בהם, מהו מצבם הגופני והנפשי, ומה יסחבו כל החיים מהטראומה הנוראית של להיות חטופים שראו זוועות כפי שהם ראו.
להמשך קריאה »

דרושים לוחמים לצבא הטיקטוק

התסכול הכי גדול הוא שאנחנו צודקים, אבל בעולם רואים בנו את הרשע המוחלט. והכל בגלל הרשתות החברתיות, שבהן אויבינו שולטים שליטה מוחלטת, אחרי ששקדו והשקיעו מיליארדים במשך שנים ביצירת תכנים ובהכשרת משפיענים, ההולמים בנו עתה בשלל סרטוניהם השקריים ומכריעים את המערכה על דעת הקהל לרעתנו.
להמשך קריאה »

בנבכי הטיפשות האטומית

פצצת אטום הוטלה השבוע על תדמית ישראל בגויים ועל האינטרסים הלאומיים שלנו. השר עמיחי אליהו אמר כביכול ברדיו קול ברמה שיש מצב לשימוש בפצצת אטום על עזה. וירעש העולם. רוסיה פרסמה הודעה שיש לבחון את כל נושא הגרעין הישראלי, מדינות ערב געשו, וגם תשומת הלב פה, שצריכה להיות מרוכזת במלחמה, הוסטה והוסחה לכמה שעות יקרות מפז לשטות הזאת.
להמשך קריאה »

יזכור מיוחד לאסון העוטף

יזכור טבח השבת השחורה תשפ"ד

יִזְכֹּר עַם יִשְׂרָאֵל אֶת הַנְּשָׁמוֹת הַטְּהוֹרוֹת שֶׁל בָּנָיו וּבְנוֹתָיו, הַנֶּאֱמָנִים וְהָאַמִּיצִים, אַנְשֵׁי הָעֲבוֹדָה וְהַשָּׁלוֹם, קָרְבְּנוֹת טֶבַח הַשַּׁבָּת הַשְּׁחוֹרָה תשפ"ד.
להמשך קריאה »

יד ביד עם אחינו

עכשיו אני מעוניין לפתוח פה לשטן. תפתח גדול… תגיד אההה… יופי, אפשר לסגור. עד כה, עד לרגע הכתיבה, ערביי ישראל מגלים אחריות, בגרות, נאמנות. הנשקים נשארו בינתיים בבתים, הפרעות בערים המעורבות נדחו לפעם אחרת, החזית הפנימית לא נפתחה.
להמשך קריאה »

עצב

והארץ מלאה עצב שחור ויגון קודר. הרשתות, כלי התקשורת, השיחות, כולם מורידים אותנו כל הזמן, מספרים לנו כמה עצום האסון, כמה זוועות עשו בנו היימח שמם וזכרם האלה, מה איבדנו, כמה קשה יהיה לקום מהדבר הזה, מהאסון הכי נורא שפקד אותנו מאז השואה.
להמשך קריאה »

בזכות הפאניקה

חזרתי הביתה מאוחר בלילה מתוכנית טלוויזיה. פתחתי הפייסבוק. ראיתי חמישה דיווחים בשכונה שלי על ערבים מצלמים בתים. נלחצתי. פתאום הגיעו עוד דיווחים כאלה מכל הארץ. נדרכתי.
להמשך קריאה »

מרדימים אותנו

עד כה, בשעה שאני כותב את הדברים האלה ביום שלישי, ערביי ישראל לא הצטרפו לחמאס ולא פתחו במערכה בתוך הבית. ברוך השם. יש האומרים שהם עצמם נדהמו מגודל הזוועה, ואני שומע גם מידידים ערבים שיש לי אמירות תמיכה מפורשות בישראל. טוב ויפה.
להמשך קריאה »

הניעור הגדול

בסוף היינו צריכים את חמאס, שיבוא וינער אותנו כל כך חזק, עד שניאלץ לשים את כל המחלוקות בצד ולהבין שאין רעיון, דעה או אדם שיכולים באמת להפריד בינינו.
להמשך קריאה »

ביידן

ג'ו ביידן הוא המגדלור המוסרי של העולם. הוא צלול, חד משמעי, מגוייס כולו לטובתנו.
להמשך קריאה »