שינויים בהרגלי הצריחה

השר קרעי, שלום. אני צריך לדבר איתך על משהו חשוב באמת שבכוחך לעשות, במקום לסגור לנו את "כאן" בפרצוף. אתה יכול לסגור משהו אחר, שייתן לך את כל הרעש שתרצה, את התמיכה הציבורית וגם התנגדות עזה – כל מה שפוליטיקאי שרוצה להיראות כעושה צריך. אני רוצה להציע לך רשמית לעשות משהו שיתקן דור. לא פחות: תסגור את הפורנו.

השר, ילדים ישראלים נחשפים לפורנו בגיל 8. גם במשפחה שלך. זה הורס להם את החיים. הם חושבים שהיחסים הבוסריים שלהם בגיל הנעורים הם הפקות קולנועיות כמו אלה שהם צופים בהן בחשכת חדרם בדלת נעולה. ככה הם מצלמים נערות במעשה האהבה התמים, מפיצים לחברים, עולה לרשתות, הילדה גמורה. הלכו שנות תומתה.

ויש את הילדות והילדים שמוכרים לאתרי פורנו סרטונים שלהם עושים מעשים שאינם מתאימים לגילם, והופכים לזונות ולזונים דיגיטליים. הם מרוויחים הון, ומפסידים את הנשמה. ראה נא סרטונים עם עדויותיהם בקמפיין המעולה של הפורום הדיגיטלי של אוהד עזרן ומועצת התלמידים הארצית, שעלה השבוע ברשתות. זוועות.

השר, תסגור את הפורנו לקטינים. אל תאמין שאי אפשר – בטח שכן. אפשר לסנן תוכן בצורה חכמה, אינטליגנציה מלאכותית לומדת שלא תאפשר לילדים לגלוש בפורנו מהטלפון. וגם מהמחשב. ויגידו לך – הם יותר חכמים מכם, הם יעקפו בקלות. תשמע, יוצאי 8200 יש בשני הצדדים, שהטוב ינצח.

השר, זה אפשרי, ויגידו לך "איראן", ויוקיעו אותך, אבל אתה תפעל בכוח הטוב להציל את הדור האומלל הזה מתעשיית הפורנו העולמית, המחריבה את יכולתו של האדם לחוות אינטימיות פשוטה, רגשית, מכבדת, קשובה, אוהבת. וזאת לא גזירת גורל. עשה מה שקודמך היסס לעשות ותסיט את האש לשם, כי נדמה לי שאתה מבין שהאוכלוסייה התרבותית במדינה תילחם על התאגיד ברצינות. תקשיב, אגב, לפודקאסט של עומר בן רובי וערן ליטוין "תחנה מרכזית" על תולדות הזֶמר המזרחי במדינה, ותגיד לי מי היה משדר את זה לולא התאגיד. את הענף שלך אתה כורת.

דור שלם במדינה איבד את היקר לו מכל. את הדמיון שלו. אני את שלי איבדתי בגיל 16, כשראיתי בפעם הראשונה והיחידה מה שנקרא אז "סרט כחול". זה שינה בי משהו אחרי חמש שניות. חשיפה יומיומית לחומרים האלה תוך הקצנה קבועה כדי לספק גירוי משנה את המוח לתמיד. סגור את השיבר. ודע שכל מי שמתנגד ליוזמה הזאת – מכור לפורנו.

איור: יהודה נוני