רוצה להיות "זומביבי"

גם אני רוצה שיעקוץ אותי הזבוב שמוחק את מרכז האמת במוח של האנשים ומשעבד אותם לרצון של מישהו אחר. גם אני רוצה לוותר על חוש השיפוט שלי, על חוש הצדק שלי, על ההבחנה בין טוב לרע, ולקבל ממרכז שליטה את כל מה שאני צריך לחשוב, להגיד, להרגיש. אני עייף מאוד מלחשוב לבד, שמישהו כבר ייקח ממני את האחריות ויחליט בשבילי.

גם אני רוצה לשבת באולפן שבו מוחאים כפיים ליגאל עמיר ולחשוב "איזה קהל נפלא". גם אני רוצה להיות פטריוט ובשם הפטריוטיות לשנוא, להחרים, ללעוג, להקטין, לפלג, להתחנף, לנפנף זרועות כמו שבשבת על אמפטמין. גם אני רוצה להיות קרוב לשלטון, לחסות בצילו, ליהנות ממנעמיו ומהגנתו.

גם אני רוצה להיות מופלה לטובה בכלי תקשורת, גם אני רוצה לקבל מסרים בווטסאפ ולהגיד אותם כאילו חשבתי עליהם ממש הרגע. רוצה להיות צינור לשקרים, רוצה להיות הראשון שמפיץ אותם לפני שכל האחרים מקבלים אותם ונאלצים לחזור עליהם מיד שנייה, שלישית, מאה. רוצה לדקלם ספינים ולקבל מחיאות כפיים מסחררות.

גם אני רוצה להרגיש קורבן כמצב נפשי קבוע. כמה נעים להתפלש בביצת הקורבנות. זה אף פעם לא "אני אחראי", תמיד מישהו אחר, בממשלה אחרת. גם אני רוצה לדבר בהתנשאות על אנשים בכירים ממני, חכמים ממני, טובים ממני בהרבה, לקרוא להם אויבים, לבטל אותם, להחרים.

גם אני רוצה למנות את חבריי לכל המשרות השוות, ולעשות את המוות לפקידים מוכשרים שיושבים על תפקידים טובים כדי שיעזבו ויעשו מקום לקרובי משפחתי. מת לסדר להם עבודה בלי חובה להצטיין, העיקר שידאגו לי אחרי הפרישה.

גם אני רוצה לקבל מחיאות כפיים ותמיכה ברשתות מהקהל ההולך וגדל, שצורך את השקרים שלי וקורא להם האמת. נאמנות עיוורת מתאימה לי. גם אני רוצה לקבל את הנוסחה של איך רותמים תמימות ואהבת ישראל של ציבור רחב לצרכיי. רוצה לקמבן להם את התודעה כדי שייתנו לי את הכוח להדיר אותם עוד יותר מכל מוקדי ההשפעה.

גם אני רוצה שירוקנו לי את כל הבפנים וימלאו בתכנים חדשים. גם אני רוצה להיות זומביבי. אבל משהו בי מתנגד. מקווה להכניע אותו ממש בקרוב, ולהצטרף לסיפור ההצלחה הכי גדול בעם היהודי מאז ימי שבתאי צבי.

איור: משה בנימין