קולנוע

יהושוע יהושוע

כיכבתי בסרט. מי יודע למה. אין לי כישרון משחק בשקל, ובמבט לאחור הייתי ליהוק בעייתי. אבל לי לא היה אכפת כי הייתי מאוהב בכוכבת הסרט, אוסי הלל, כך שכל הצילומים עברו לי בסבבה. לא מעט צופים צפו בסרט, אבל אני מתכווץ במבוכה אם אני נתקל בו בשעת לילה מאוחרת ביום העצמאות באיזה ערוץ סרטים נידח. הנה מה שכתוב עליו בויקיפדיה.

יהושֻע יהושֻע הוא סרט פולחן קומי ישראלי משנת 1988 בבימויו של אבי כהן ובכיכובו של אברי גלעד. התסריט של יצחק גינסברג הציג עלילה הזויה ופרועה בעלת דיאלוגים ייחודיים וקריינות של אברי גלעד, הגיבור הראשי, שמוסיף תיאורים ספרותיים זולים לעלילת חייו. הסרט זכה לאהדת הקהל ולהצלחה קופתית יחסית – צפו בו בקולנוע כמאה אלף צופים.

הגיבור הראשי, יהושע יהושע (אברי גלעד) הוא צעיר חסר ביטחון וחרמן אך בתול שלמרבה האירוניה מתפרנס מכתיבת ספרים פורנוגרפיים רבי מכר עבור המו"ל "כהן ובניו" (דוד מונשיין). בהמלצת המו"ל הוא נשכר על ידי בועז (מתי סרי), טייס מצ'ואיסט וג'יגולו כדי לכתוב את הביוגרפיה שלו. לצורך הכתיבה הוא מתלווה לבועז כדי להכיר את חייו ומתחבר איתו. הוא פוגש ביעל (אוסי הלל), חברתו הנאה של בועז העובדת כמלצרית, ומתאהב בה. הוא מגלה שבועז לא מעריך אותה כראוי ואף בוגד בה, וגם היא מודעת לכך. כשהוא מנסה להיכנס איתה למיטה הוא מגלה שבועז נעל את חלציה בחגורת צניעות והוא מתקשה לפתוח אותה. במהלך הסרט יהושע מקבל ביטחון עצמי ואף מכריז על עצמו כג'יגולו, בשעה שבועז עובר תהליך של חזרה בתשובה. יעל חוזרת לבועז ובסוף הסרט הם מתחתנים.

גלריה:

 

מהעיתונות:


סרטונים: