מה יש

מה יש היא הסיבה שאתם נמצאים עכשיו באתר שלי. היא עשתה אותי. מה יש היתה תכנית רדיו יומית של ארז טל ושלי ככותבים, ושל שורה של מגלמי דמויות נהדרים, ביניהם יאיר ניצני, שירה גרא, יואב קוטנר, נועם אבירם, גני תמיר, שרית סרי, וחברנו האהוב גיל רונן ז"ל, שגם כתב לעצמו את הדמות המטורפת של חסקל מוסרי יבדל"א.

תפקידי בכח היה גילום מגוון דמויות בהן "יוחנן הכותרן", איש מבזקי החדשות שנשען על מלאכי חזקיה מורי ורבי, "האיש הקטן מהרחוב" שהיה דמות שעשיתי מאז שהייתי ילד, ועוד מגוון תפקידים שנולדו כל יום בשעת הכתיבה המשותפת באולפן.     יצירת מה יש היתה חוויה אינטנסיבית של כתיבה, הקלטה, עריכה, שידור וחוזר חלילה. את רוב העול נשא ארז טל, העורך הטוב בעולם. מה יש הפכה את ארז ואותי לכוכבים בגיל 21. טיפה מוקדם מדי אם תשאלו אותי. אחר כך רבנו, ארז המשים בלעדיי ועשה את מסע היח"צ המופרך ביותר עד אז, המסע להחזרת סמי וסוסו ולמרקע. לא יודעים מי הם סמי וסוסו? תמשיכו הלאה. שנתון אחר.

האגדה מספרת שאימוני צה"ל היו מפסיקים כל יום בשלוש עד ארבע, כולם האזינו. זאת היתה הצלחה מסחררת אצל ילדים, נוער וחיילים. המבוגרים לקחו את הזמן שלהם עד שהתרגלו. התכנית הזאת שינתה את פני הרדיו, הביאה את הנונסנס, את העריכה המהירה, את הדמויות המופרכות, את ניפוץ כמעט כל מה שנחשב חשוב. ישבנו על כתפי ענקים, אורי זהר, דורי בן זאב, יואב קוטנר ואחרים אבל עשינו מהפיכה, שמשפיעה על מה שאתם שומעים ורואים עד היום.

לצערי איני מצליח בשלב הזה להעלות קטעים של התכנית לאתר, אבל נעשה השתדלות. אם יש לכם ואתם יכולים להעלות, כתבו אלי דרך צור קשר ואשמח לקבל.