טייסים, התפקדו לליכוד!

אחיי הטייסים, סרבו פקודה. אל תסכימו להיות כלים במלחמה על דמותה של הדמוקרטיה הישראלית, אל תצייתו לאהוד ברק הרואה בכם את הנשק העיקרי שיפיל את ביבי. פשוט אמרו לא.

אני מייחל ליום שביבי ילך. אני מסכים עם האמירות שהנזק שהאיש הזה גורם היום למדינה מבטל את כל הטוב שעשה, ומשתווה לנזק שזוממים עלינו אויבינו. ועדיין, לא טייסים ולא לוחמים ולא סייבריסטים יפילוהו. חלילה וחס. רק הבוחרים וחברי הכנסת רשאים לעשות זאת, וגם אם יארכו הימים ויצטברו הנזקים – עדיף שהפלתו תקרה בדרך הטבע ולא בהפיכה צבאית. למה? כי במקום שבו הפיכה אחת מפילה שליט – תבוא עוד אחת, ואחר כך הצבא גם ירצה להיות השליט בעצמו, והרמטכ"ל יהיה המנהיג. תסתכלו מסביב ותראו איך זה קורה.

וחוץ מזה, תראו כמה נזק כבר עשיתם. גם לחיל, גם למעמד הטייסים, גם ללכידות החברה, גם למעמד ישראל באזור ולכושר הרתעתה. והנה, עכשיו כבר נשמעים קולות שיש להכשיר טייסים במסלול מקוצר כדי שיחליפו את הסרבנים. מסלול מקוצר לטיס נשמע מושך כמו מסלול מקוצר למנתחי מוח. תודה רבה, אבל אני מעדיף שאותי ינתח מישהו שעשה מסלול ארוך במיוחד, ואני גם מעדיף שמי שיוצא למשימת הפצצה כירורגית בעזה יהיה מנוסה מאוד, ולא מישהו שעבר הסבה של שלושה חודשים בבה"ד.

טייסים יקרים, תקשיבו טוב: לא תהיה פה דיקטטורה. זה שקר. נכון, מהלכי הממשלה מובילים לדמוקרטיה מוגבלת ונכה, אבל בכל מקרה זה המצב שלנו, כבר הרבה שנים ומהרבה טעמים. אתם משתמשים ב־F-35 כדי לחסל מטרה שאפשר לטפל בה באמצעים הרבה יותר רכים והרבה פחות יקרים להישרדות המדינה. למשל – התפקדות לליכוד.

רוצים להשפיע באמת? תתפקדו כולכם לליכוד. שורש המחלה של השלטון בישראל זה מרכז הליכוד. תשאלו כל ח"כ או שר מהליכוד אצל מי הוא עובד, והתשובה תהיה אחת – אצל חברי המרכז שבחרו בו. ישראל היא דיקטטורה של מרכז הליכוד. אמת. לכן, אם נקעה נפשכם מהמצב, אין שום דרך אחרת למעט הצטרפות למוקד הכוח, שבו נופלות ההחלטות החשובות ושבו ממונים בעלי התפקידים. התפקדו עכשיו, ותוכלו לבחור אנשים אחרים לכהן במשרות הרמות; שלמו עכשיו דמי חבר, ותוכלו אתם לבחור ראש ממשלה חדש, שלא הספיק להסתאב ברמות המחרידות שרואים אצל נתניהו.

וזאת גם עצתי לכוח קפלן. במקום להציק מבחוץ – היכנסו פנימה. הליכוד יכול להיות גם שלכם. במקום מלחמה – בואו בשלום. ואם אתם מצטרפים, גם אני חותם.

איור: משה בנימין