על בינה וסכנות אחרות

האזינו בני ישראל, הסכיתו בנות ציון. רעה גדולה מתרגשת על ראשיכם בעוד זמן קצר, וכדאי שתבינו מול מה כולנו עומדים. קחו נשימה.

הבינה המלאכותית הזאת, שבטח כבר שמעתם עליה אך לא ממש העמקתם ביתרונותיה הרבים ובחסרונותיה המטורפים, מביאה בכנפיה – חוץ מביטול המון מקצועות שלא יהיו רלוונטיים בעוד חודש – שני יישומים שעומדים להפוך את עולמנו על ראשינו. ולא לטובה. שניהם בתחום סטיות המין. מתנצל שהנושא מעסיק אותי כל כך בזמן האחרון, אבל לטמון ראש בחול לא יעזור פה.

האסון הראשון, הפחות גרוע, הוא הפייק פורנו. בטח כבר ראיתם איך ניתן לקחת היום את תווי פניו של אדם ולשים אותם על גופו של אדם אחר, ולגרום לו לדבר בקולו שלו עצמו, ולומר דברים שלא אמר מעולם, ולעשות דברים שמעולם לא עשה. קוראים לזה דיפ פייק. זיוף עמוק. עד כאן שמענו, אולי הבנו כמה זה מסוכן, כמה האמת עומדת להיעלם בקרוב מאוד, וכל זייפן יוכל להפיק תוצרים שיחסלו יריבים שלא יוכלו להתגונן.

הצעד הבא של המהפכה הנוראית הזאת הוא הפייק פורן, הפורנוגרפיה המלאכותית. ראיתי אותה במו עיניי השבוע. לוקחים פנים של אדם, נגיד מסוג אישה, ונותנים לבינה המלאכותית פקודה לשים את הפנים על גופה של אישה אחרת, בסרט פורנוגרפי. בתוך שניות מתקבלת תוצאה מצמררת. הגברת, שלא חשבה מעולם להצטלם, מקיימת יחסים, עושה זאת ללא רשותה, ובאיכות זיוף מדהימה. האתרים העוסקים בפיגול הזה מזמינים כל אחד להעלות פרצוף, אם יש גוף אז מה טוב, להעלות גם סרטון פורנו מהרשת, ופוף – הזיווג מתרחש לנגד עיניכם, וכל מי שבחרתם, סלבית או סלב, ראש ממשלה או שחקנית ידועה, עושים את מה שיפים לו הצניעות וחדרי־החדרים בפרהסיה. ואת הסרטון הזה מייד מעלים לאתר הזוועתי הזה, וכולם יכולים לראות. ואני ראיתי, בשליחותכם ולמטרות מחקר בלבד, נשים ידועות מאוד במצבים פרטיים מאוד. ולכי אחר כך ותגידי שזו לא את. הפנים פנייך, והגוף – אם את מעלה את עצמך בבגדי ים לרשת – גופך.

שתי מסקנות מיידיות: האחת, סינון מבוסס בינה מלאכותית במיידי, והפסקה של העלאת תמונות וסרטונים לסטורי, שיוכלו לשמש להכנת החומרים האלה. לא רק זה – גם הורדה מיידית של כל תמונה חשופה מהרשת, כי כבר בשבוע הבא איזה מניאק יוכל להכין ממך סרט, ולכי תכחישי. הנה הקעקוע שלך, הנה הצלקת. זאת את. תתמודדי.

איור: יהודה נוני