הנושאים לטיפולי הדחוף

כפי ששמעתם בוודאי, מוניתי בחלומי לעמוד בראש המשטרה הירוקה שסופחה לה אל המשרד לביטחון הפנים. חלמתי על המינוי הזה שנים, ועתה, משמוניתי לתפקיד החלומי, גיבשתי תוכנית פעולה לטיפול בבעיות הבוערות שעד כה טופלו לא מספיק טוב בגלל חוסר משאבים, או חוסר גב, או השד הירוק יודע מה.

במאה הימים הראשונים שלי בתפקיד אודיע על הנושאים המרכזיים שבהם תטפל משטרתי הירוקה, ואתם תהיו הראשונים לשמוע על זה, וגם להשתתף.

הנה הנושאים לפניכם:

1. טיפול מיידי בשריפת אשפה ביישובים ערביים. כרגע קבלני פסולת ישראלים לוקחים את הזבל שלהם למשולש ולשטחים, ליישובים צמודי גדר, ושם המקומיים העניים שורפים את כל מה שמביאים, כולל כל החומרים הגרועים, תמורת תשלום. כך מורעלים על בסיס יומי תושבי ראש העין, פרדס חנה, מגדל העמק, פתח תקווה, כפר סבא, חריש, ועוד ועוד, במה שנראה כמו פשע סביבתי כלכלי, אבל לא נעדר ממנו גם המוטיב הלאומני. תפיסת קבלני הזבל בדרכם וחילוט משאיותיהם יעצרו את הסיפור הזה. מייד. אותו דבר לקבלני בניין ששופכים פסולת בניין ביערות, בשדות, בנחלים. נתפסת – חולטת. אין משאית – אין פרנסה.

2. ואם כבר הרעלות עשן: כיבוי קמינים מוסקים בעץ בכל הארץ. קמין הוא המזהם הכי גרוע, ושריפת עץ היא הדרך המלוכלכת ביותר להשיג חום. השכנים סובלים, בני הבית נושמים אללה יסתור של תערובות. מי שלא מבין את זה בעצמו ומחליף לגז – יקבל ביקור לא נעים משוטר ירקרק. מטף יהיה מעורב בביקור.

3. אכיפת רעש של אופנועים, מכוניות משופרות, טרקטורונים ושאר קצוצי מפלט. נתפסת מרעיש? הרכב עולה על משאית שמחכה בצד ונוסע להירגע שנה במגרש המשטרה. יוחזר לכביש אחרי תיקונים מקיפים שיעשוהו שקט כמו טסלה.

4. חקיקה ואכיפה של חוק עישון בבתים משותפים. יש בתים שבהם דיירים המעשנים כבד, אך לא בבית אלא במרפסת, ממלאים בעשנם את דירות השכנים וגורמים להם עישון כפוי. בחוק שאחוקק בחלומי יחויב המעשן במרפסת להתקין קולט עשן מעל הכיסא־גן, ולא – ייקנס. אאכוף גם עישון במקומות ציבוריים, במיוחד מתחת לשלט "אסור לעשן" בכניסה לחדר מיון.

5. הוצאת כלים ממונעים מחופי הים, מיערות ומדיונות בתוליות שעין לא ראתה. הוצאת אופנועי הים מהכנרת, עד שיוחלפו בחשמליים.

עד כאן חלק א' של הפעולות הראשונות במשטרה הירוקה שבהנהגתי. מוזמנים לכתוב לי, ואשתמש בחלק מההצעות בהמשכו של טור זה בשבוע הבא: Avrigilad.co.il

איור: יהודה נוני