הימין האירופאי הוא הזדמנות לישראל

נפל דבר בצרפת. ואני לא מדבר על צרפת עצמה, שנפלה כפרי בשל לידי האסלאם הרדיקלי, הקולוניאליסטי, הרצחני, הדוחה את כל נימי הנשמה.

לא. הם התעוררו מאוחר מדי, ומולדתם כבר לא שלהם. סה פיני. אני מדבר על עליית הימין העמוק, בראשות מארין לה פן, בתו של האנטישמי ז'אן־מארי לה פן האב. ומה שקרה השבוע הוא רעידת אדמה. עד כדי כך הגיעו הדברים שאפילו צייד הנאצים סרז' קלרספלד, שהקדיש את חייו למלחמה באנטישמיות ובנאציזם, הודיע שיצביע עבור לה פן. הוא נימק באומרו שהאיום הנשקף ליהודים מהשמאל, שהלך אצל המוסלמים, גדול יותר מהאיום, אם בכלל יש כזה, מצד הימין העמוק.

כן, אירופה משתנה. בכמה מדינות יש מפלגות ימין עמוק עם עבר אנטישמי ודמויות מפוקפקות שנכרכו בשמן. יש הרואים בזה סיבה לפסילה, ואני רואה בזה הזדמנות אדירה. שעת תיקון היא. אם להם ולנו יש אויב משותף, וניתן עכשיו לשים בצד את העבר המתרחק ולהתמקד בכאן ובעכשיו ובעתיד, אז ייתכן שמי שהיו שונאינו ייאלצו להפוך להיות בעלי ברית. מה בליבם איני יודע, ולא כזה משנה לי. מה שברור שאנחנו חייבים חברים חדשים, ובוודאי חייבים אירופאים שיילחמו על הבית שלהם מול הפורעים מהמזרח התיכון, כדי שתישאר אירופה.

כי אם אירופה תהפוך, כמו שכבר קרה לבלגיה האומללה, לשבדיה ולצרפת, ליבשת בשליטה מוסלמית, זה ישפיע עלינו קשות. לאן ניסע? למי נמכור? איפה נשחק? איפה נשיר? בריאד? אז הסבא שלהם היה נאצי או פשיסט? אז מה. הם עצמם יכולים להשתנות. ואפילו אם הם עצמם דיברו פעם אחרת, והמציאות שינתה אותם, הכל נסלח. בעולם של היום, אין מקום להנהלות חשבונות. רק מה שעכשיו משנה, כדי שיהיה מחר.

וזה קשור גם להצעות שאני שומע לבעיה של עזה. יש החושבים שזה יהיה סביר לגרום לעזתים לעזוב את הרצועה לאירופה. ואני חושב שלא. בעיניי, העזתים הם האורחים האלה שבאים אליך הביתה ועושים את צורכיהם בסלון. לא מאחל אותם לאף אומה ידידותית, גם כי לא מוסרי בעיניי לייצא את המוני האדם חסרי החינוך, המוסר והתודה לארצות אחרות, שגם אותן הם יחריבו מבפנים. וגם מפני שברור שמיליוני עזתים יהפכו מדינות שלמות באירופה לאויבות שלנו, וכאלה יש לנו מספיק.

לכן, בעזה נצטרך לטפל לבד. לעשות לה דה־נאציפיקציה, ללמד את הילדים חומרים אחרים ולהרוג את כל חובשי הסרטים הירוקים. זאת עבודה לשנים. מציע לבחור פרויקטור. או שאולי שרה כבר תבחר?

אם להם ולנו יש אויב משותף, וניתן עכשיו לשים בצד את העבר המתרחק ולהתמקד בכאן ובעכשיו ובעתיד. איור: משה בנימין
אם להם ולנו יש אויב משותף, וניתן עכשיו לשים בצד את העבר המתרחק ולהתמקד בכאן ובעכשיו ובעתיד. איור: משה בנימין