בגידה

תיאוריית הבגידה מבפנים ממשיכה להיות מופצת ע"י אנשים שהשכל הישר שלהם בגד בהם והתחלף בשכל עקלתוני. הסיפור שכאילו היו בוגדים מבינינו שאיפשרו את זוועות השבעה מוצאת קהל עצום של מאמינים, על פי אחד הסקרים כרבע מהישראלים אוכלים את הבולשיט הזה כאילו היה מרמלדה.

היום כבר ידוע, וניתן להוכחה, שה"תיאוריה" הזאת היא בסך הכל תעלול רוסי לזרוע בתוכנו פילוג ושנאה, והם עשו ועושים שימוש ברשתות החברתיות ובאנשי תקשורת וציבור מטורללים כדי להפיץ את גלולת הרעל הזאת בינינו, בידיעה שיש פה מספיק אנשים שיבלעו אותה, ולא רק יבלעו, גם יפיצו הלאה. ידוע בוודאות שחברה רוסית שכל עיסוקה הוא בעירעור משטרים היא המקור לתיאוריה השקרית הזאת.

אני לא מאמין אף פעם לאף תיאוריית קונספירציה. אני מאמין, ואף יודע, שהמציאות היא תמיד הרבה יותר פשוטה מאשר בעלי התיאוריות מנסים לצייר אותה. הקונספירטיבים למיניהם תמיד מספרים סיפור מאד מורכב על למה קרה מה שקרה, אבל בשבילי יש רק חוק אחד- תמיד התשובה לשאלות קשות היא הפשוטה ביותר. לא המסובכת. והתשובה היחידה למחדל של האסון האחרון שנחת עלינו היא פשוט- ניוון. תהליך הניוון המחשבתי שעבר על כל המערכות בעשרים השנים האחרונות היה גלוי לכל עין, אבל המנוונים המשיכו להרדים אותנו כי הם עצמם היו עצלנים, נהנתנים, מושחתים, יהירים. כל התכונות שמפילות עם התקיימו בדרג המוביל מזה זמן כה ארוך, עד שהכל נרקב, וכשבאה המכה, זה התמוטט. פשוט.

אני זוכר את הפליאה העמוקה שלי כשהתפרסמה הכוונה לקצר את שירות הסדיר בחצי שנה. לא הבנתי איך גם יכשירו וגם יהנו מפירות ההכשרה בפרק זמן כה קצר. אני זוכר גם את החרדה שאחזה בי כשלקחו את נשק לכיתות הכוננות, כשייבשו את הרבש"צים, וכשבאופן כללי שכנעו אותנו שמספיק צבא הומאופטי כדי לענות לאתגרי הביטחון של המדינה.

לא היתה שום בגידה. היתה שקיעה בדמיונות על עם קטן וחכם שיכול בכח המיחשוב שלו להגן על גבולותיו ולחיות במזרח התיכון כאילו זה אנדורה פה. הבגידה היחידה היתה בעיקרון שיש לבחון כל יום מחדש את כל נקודות המוצא לתפיסת העולם, גם אם זה לא נוח ומחייב מאמץ.

והאמת, זה הרבה פחות נוח להבין שלא היתה בגידה אלא עצלות. כי אם היתה בגידה, יש את מי לשנוא ולא צריך לעשות כלום. אבל כיוון ש"רק" התעצלנו, חייבים עכשיו להתעשת, ולבנות הכל מחדש. ולזה לקונספירטורים אין סבלנות. הם חייבים להעלות עוד פוסט.

בגידה
איור: משה בנימין